главната серија

нашите вести

  18 комплети машини за чистење се испратени во Кореја

  18 set of scrubbing machines have been sh...

  Испратен е плоштадот занишан екран на клиентот во Сечуан

  The square swinging screen of Sichuan cus...

  Клиентот од Гансу испратил машина за чистење кварцен песок и кофа за одлем

  The customer from Gansu has shipped the q...

  Комплет вертикална машина за правење песок и филтер за пулсни кеси е испратен од Виетнам

  A set of vertical sand making machine and...

  Успешно е инсталирана производната линија на клиентот од Ксинџијанг за песок што крши нафта

  The xinjiang customer’s production ...

Нашата компанија

Weifang GUOTE Mining Equipment Co., Ltd. has long been committed to the production of quartz sand, silica fine powder, potassium sodium feldspar and special equipment for oil field fracturing sand and the provision of experiment, design, consultation and complete line supply of non-metallic ore production lines; after ten years of hard work exploration. Company has established a service system integrating scientific research and development, engineering design, production and installation, and commissioning services. We can provide customers with free site planning, process design, and professional technical training.

за нас

Избрана Производи

 • GZP sand making machine for quartz

  GZP sand making machine for...

 • GTLH Vertical Ring High Gradient Magnetic Separator

  GTLH Вертикална прстен Висока Gra ...

 • GTTS Dewatering Machine For Quartz

  GTTS Dewatering Machine For...

 • GTGB High Gradient Permanent Magnetic Type Magnetic Separator

  GTGB High Gradient Permanen...

 • GSS Hindered Settlement Machine

  GSS Hindered Settlement Ma...

 • ГСС кварцен песок чистач

  ГСС кварцен песок чистач

 • RCYB Серија Суспендирани постојан магнет Пегла Смена

  RCYB Серија Суспендирани Perma ...

 • Серија CTB (N / S) влажно Тапани Постојана Магнетни Разделувач

  Серија CTB (N / S) влажно Тапани пе ...

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.